Godine 1934. Popovec nije imao nikakvo obilježje svoje vjere. Ipak priča se da je u Popovcu nekada davno bio neki kip uz put koji preko Markovog polja prema Vugrovcu na uglu kod funduša Kezerića i Mije Meseca, ali toga se kipa ne sjećaju niti najstariji. Tako je došlo do ideje da se napravi u selu barem raspelo. Posebnu ulogu u tome je imao Franjo Herjavić koji je organizirao da se u Popovcu podigne raspelo. No kada su se susreli mještani na dogovor došlo je do ideje da ipak tu bude i neko krovište da bi koji puta mogla biti služena sveta misa. Da barem pod krovom bude svećenik i oltar. S izgradnjom kapele nije moglo započeti sve do 1933. Zbog Prvog svjetskog rata (1914. - 1918.), a potom i gospodarske krize u razdoblju od 1925. do 1932. Božja providost je htjela da se sa gradnjom kapele počne baš 1933. godine kada je čitav kršćanski svijet slavio 1900. godina od smrti našega Isusa Krista.  Sve je počelo na uskrsni ponedjeljak 1933. Po savjetu vlč. Luke Vukasa koji je bio župnik u župi sv. Jeronima u Maksimiru i Janka Matka hrvatskog romanopisca i osobnog prijatelja Franje Herjavića (koji je dao divan opis gradnje kapele i kopija njegovih zapisa se čuva u župnom arhivu) krenulo se za nabavkom nacrta. Nacrte je napravio Dragutin Cesarec, a njegov otac Franjo je besplatno nadgledao radove. Godine 1936. je kapela bila završena, a sliku za glavni oltar je napravio umjetnik Nikola Čipar. Okvir za tu sliku izradio je stolar iz Soblinca Boršić. Na glavnom oltaru nalaze se i kipovi sv. Ivana i sv. Petra. Zvono teško 80kg poklonili su lovci. Cijena kapele je tada stajala oko 40.000 dinara. Kapela je bila blagoslovljena 27. rujna  1936. uz prisustvovanje mnoštva naroda iz Vugrovca, Sesveta, Cerja i Dugog Sela. Blagoslov je obavio Karlo Pečnik, rektor sjemeništa uz nazočnost svećenika Luke Vukasa, dr. Ivšića, župnika iz Dugog Sela Horvatića, Šimeckog iz Sesveta, Janeša iz Cerja i Mitrečića iz Vugrovca. Propovijedao je dr. Janko Penić. Tada je Popovec brojio 230 duša.

U novijoj povijesti kapela je proširena i povećana u vrijeme upravljanja vlč. Josipa Vragovića. Danas je u dobrom stanju, svježe obnovljene unutrašnjosti u vrijeme sadašnjeg župnika Marijana Prepeljanića. Veličina kapelice je oko 100m2. Kapelica je posvećena Presvetom Srcu Isusovom.