Svetkovinu Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, župni blagdan 8.prosinca, proslavili smo svečanim misnim slavljem. Svetu Misu predvodio je vlč. Milan Dančuo, povjerenik za trajnu formaciju đakona.

Na ovom misnom slavlju trajni đakoni su, uz prisutnost svojih obitelji, proslavili i svoju desetu obljetnicu ređenja. Đakon Stanko Mikulić je, propovijedajući, naglasio ulogu Majke Marije u Božjem planu i njezinu spremnost  prihvaćanju Božje volje i njegova nauma.

Poslije euharistijskog slavlja, župljani su nastavili druženje ispred župe crkve uz prigodnu okrjepu hranom i pićem koju su pripravile vrijedne ruke naših župljana.

Proslavi svetkovine prethodila je trodnevna duhovna priprava. Župljane su tako za proslavu Bezgrešnog začeća Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije pripremali vlč. Ivan Grbešić, župni upravitelj župe Pohoda BDM u Sisku.

Drugog dana pripreme sveto misno slavlje je predvodio vlč. Tomislav Hačko, koordinator za Trajnu formaciju svećenika. Nakon svete mise, najmlađe je razveselio sv. Nikola, prigodnom predstavom i poklonima.

Trećeg dana svetkovine, vlč. Andrija Miličević, pomoćni duhovnik Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu, predvodio je misno slavlje, a  Bogoslovski oktet slavio je Boga pjesmom te nakon misnoga slavlja održali su i kratki koncert u kojemu su izveli tradicionalne pjesme Došašća.

Fotografije svih dana priprave i same svetkovine možete pogledati u istoimenoj galeriji.

Ovim putem zahvaljujemo svim zborovima koji su pjesmom uveličali sva misna slavlja, svim župljanima koji su se uključili u pripravu i proslavu te svojim doprinosom uljepšale župnu svetkovinu.