14. travnja župni Caritas naše župe organizirao je izlet u Karlovac. Bilo je jako veselo s puno smijeha jer glavni putnici bila su djeca i roditelji <3 Krenuli smo ujutro u 8 sati kako bismo stigli u Nacionalno svetište svetog Josipa te sudjelovali na svetoj misi. Rektor Svetišta dočekao nas je i blagoslovio kod Svetih vrata. Predstavio nam je Svetište i povijest štovanja svetog Josipa u Hrvata i nastanak Nacionalnog svetišta te upoznao sa svetim Josipom <3 Bila je prilika za osobnu pobožnost i svetu ispovijed, a u 11 sati bila je Hodočasnička sveta misa. Svetište je podignuto u području grada Karlovca koje se naziva Dubovac, podno istoimenog starog grada iz 13. stoljeća. Posjetili smo stari grad i popeli se na vidikovac kako bismo uživali u panorami grada Karlovca. Zatim je uslijedio odlazak do centra grada gdje smo prošetali, a djeca su iskoristila priliku za "igru i veselje" te nas je nakon toga dočekao fra Krunoslav Albert, gvardijan i župnik franjevačke župe Presvetog Trojstva u Karlovcu. Crkva Presvetog Trojstva je najstarija građevina Karlovca, podignuta istovremeno s tvrđavom, dok je samostan nadograđen u 17. stoljeću. Cijeli kompleks pokazuje barokni lik, a čuva bogat inventar, koji smo razgledali i puuuuno toga naučili! Fra Krunoslav potrudio se predstaviti nam povijest na zanimljiv i dinamičan način te nam pokazao brojne vrijednosti koje čuva zbirka franjevačkog muzeja ali i predstavio način života u samostanu. Bili smo jaaaako znatiželjni! :) Zadnja stanica našeg izleta bio je karlovački slatkovodni akvarij, jedini takav u Hrvatskoj i ovom djelu Europe. Nakon druženja s ribicama krenuli smo kući ali prije toga počastili se sladoledom. Bilo nam je jako lijepo, veselo i zanimljivo! Gospodin je blagoslovio naše zajedništvo i molili smo za obitelji naše župe <3 Naš župni Caritas zahvaljuje na mogućnosti besplatnih ulaznica karlovačkom akvariju kao i Gradskom muzeju Karlovac na mogućnosti besplatnog posjeta starom gradu Dubovac i vidikovcu kao i fra Krunoslavu na velikom trudu i mogućnosti besplatnog posjeta muzeju i riznici. U autobusu smo pjevali i pričali viceve i bili jako veseli i glasni pa zahvaljujemo našem vozaču, gospodinu Ćosić na strpljenju :) i pomoći o organizacije prijevoza.